Star-Buffet 2 - Rectangle.tif

Tork Xpressnap®, Star Buffet'nin yoğun ortamı için uygun çözümler sunar.

Büfeler hep yoğundur. Ve Star Buffet'ler, pek çok lokasyonunda her gün, 150 farklı yemek çeşidi içinden bin menü yemek sunan bir restoran zinciri olarak bu yoğunluğu hep yaşar. Böylesine bir hacim, bunu sunmaya yardımcı olabilecek ürünler ve tedarikçiler ile desteklenen bir kalite yönetimini gerektirir.

Büfeler hep yoğundur. Ve Star Buffet'ler, pek çok lokasyonunda her gün, 150 farklı yemek çeşidi içinden bin menü yemek sunan bir restoran zinciri olarak bu yoğunluğu hep yaşar. Böylesine bir hacim, bunu sunmaya yardımcı olabilecek ürünler ve tedarikçiler ile desteklenen bir kalite yönetimini gerektirir.
Star Buffet'nin böyle tedarikçilerinden biri Tork'tur ve 2011'den bu yana Star Buffet restoranlarına Xpressnap® dispenserleri ve peçeteleri ile hizmet vermektedir. Peçeteler, bir büfede önemi az bir malzeme olarak görülebilir, fakat Star Buffet-Bossley Park'ın yöneticisi Dudley Lo, Tork Xpressnap®'in büyük bir farklılık getirdiğini söylüyor. "Eskiden restoranın değişik yerlerine sepet içinde peçeteler koyardık" diye açıklıyor Lo, "ve insanlar geçerken bir avuç dolusu peçeteyi alırlardı."
Lo'nun bunları her 30 dakikada bir yeniden doldurtması gerekirdi, bu ise zaman alıcı ve masraflıydı. Bu yalnızca Star Buffet-Bossley Park şubesinde değil bu bölgedeki 8 adet diğer Star Buffet restoranlarının hepsinde önemli bir sorundu.  
Star Buffet restoranları Avustralya'da halka açık büyük spor klüplerinde ve Orduevi-Polisevi yerleşkelerinde yer almaktadır ve 350-800 arası oturma kapasiteli şubeleri vardır. Öğle ve akşam yemeği sunumu yanında özel organizasyonlar ve catering servisinin de ilavesi ile ciddi miktarda peçete tüketimi vardır. Tork Xpressnap® ile karşılaştığı sırada, Lo tam da daha iyi bir peçete arayışı içinde idi. Lo, "Dispenserlerin şık göründüğünü düşündüm, derli toplu bir sistemdi ve AD-a-Glance (Görsel ekleme) özelliğini beğendim" diyor. 
Tüm Tork Xpressnap® dispenserlerinin yanındaki AD-a-Glance (Görsel ekleme) değiştirilebilir reklam panelleri sayesinde kendilerine iletmek istediğiniz mesajları müşterilerinizin gözü önüne getirebilirsiniz. Ve Tork web sitesindeki yeni ücretsiz web uygulaması ile bu reklamları oluşturmak çok kolaydır. Mevcut şablonlardan seçim yapabilir ve bunları kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.
Lo, bir çok Tork Xpressnap® Stand Dispenser sipariş etti, dispenserleri Bossley Park şubesinde büfenin dört ayrı bölümüne yerleştirdi ve sonuçlardan çok memnun kaldı. "İnsanlar peçete alırken daha az zaman harcıyor böylece büfeyi engellemiyor ve bir avuç dolusu yerine yalnızca bir tek peçete alıyor" diye açıklıyor Lo. Dispenserin yüksek kapasitesi ve azalan tüketim oranı nedeniyle Lo günde sadece bir kez yeniden peçete doldurtuyor - her 30 dakikada bir yeniden peçete koymayla karşılaştırıldığında bu büyük bir gelişme. 
Tork Xpressnap® sistemi peçete kullanımını %25 oranında azaltmayı garanti eder. Ayrıca Star Buffet'de her tarafta düzenli bir çözüm de sunarak dağınıklığı, temizleme ihtiyacını ve harcanan zamanı azalttı.  

"Biz hijyen için HACCP kurallarını uyguluyoruz ve ben Tork Xpressnap®'in yarattığı düzen ve temizliğin hijyen ve gıda güvenliği açısından da faydalı olduğunu düşünüyorum"

Dudley Lo

Star Buffet Bossley Park Yöneticisi