Motocross - Rectangle.tif

Motosiklet yarışı - Mükemmellik gerektiren bir yarış

Adrenalinle karışan heyecan, havadaki benzin kokusu ve büyük bir şeyin yaşanacağı duygusu. İddialı, fırtınalı, zor ve göze alınmış riskler ile dolu. Sürücülerin özel bir tür zeka sahibi olması, bir anda karar almaları, izlenecek yolu anlamaları ve motosikletlerini nereye kadar zorlayabileceklerini bilmeleri gerekiyor.

PG Hjortmarker, gelecek Dünya Şampiyonası'nda İsveçlilerin umudu olan sürücünün, yani oğlu Eddie'nin motosikletinin bakımını yapıyor. Kendisi, Norveç, İsveç, Letonya ve ABD'den genç sürücülere güvenen ve onlarla çalışan Letonya'lı CEC S.I. yarış takımının bir üyesi. Eddie yarışmaya 7 yaşında başladı ve 50cc lisansını aldı - bugün 20 yaşında ve bu sporun önde gelen isimlerinden biri. 
 
Takım genç sürücülerin sporun içinde büyümesine yardımcı olur, onlara kariyerlerinin başlangıcında en iyi koşulları sağlar. "Alman ve Hollandalı takımlar bu günlerde en üst sıralardalar, ama İsveç daha kısa bir süre öncesine kadar bu sporda en önde gelen ülkelerden biriydi."
 
Bu maço ortamın tam ortasında, Halkla İlişkilerden', sponsorluklardan ve ulaşım, zaman programlamaları gibi pratik işlerden sorumlu olan ve takımın en üst düzeyde performans göstermesini sağlayan bayan takım yöneticisi Aleksandra Steinberg'i bulduk. "Her zaman yapacak çok şey var: Sürücülerin zamanlaması, büyük küçük çeşitli sorunların çözülmesi, yarışlar sırasında motosikletlere bakım" diye aktarıyor. 
 
Her yarıştan sonra motosikletin parçaları ayrılır ve motorun her parçası incelenir, temizlenir ve silinir. PG Hjortmarker "Biz hep Tork kağıt ürünlerini kullanırız" diyor. "Uzun bir süre mavi renkli rulo kağıdı kullandık, ama şimdi beyaz çift katlı olan kağıdı deniyoruz ve bu gerçekten harika. Kağıt süper emici ve dayanıklı, son derece yapışkan fren hidrolik yağı kalıntılarını bile sorunsuz temizliyoruz"
 
"Teknoloji ağırlıklı sporların çoğu gibi, motosiklet yarışı da çok pahalı" diyor Aleksandra Steinberg. "Tork'un bize sponsor olmasından son derece mutluyuz. "Bizi sürekli destekleyen ve bize inanan yaygın markalardan biri Tork. Aldığımız yardım ve destek için teşekkür borçluyuz. Genç sürücülerle çalışmamızı sürdürmemizi sağlıyor, onların en üst düzeye erişmesine yardımcı oluyor."

"Kağıt süper emici ve dayanıklı, son derece yapışkan fren hidrolik yağı kalıntılarını bile sorunsuz temizliyoruz"

PG Hjortmarker

CEC S.I. Yarış takımında teknisyen